Galerie

V ŇAM ŇAM CAFE milujeme kávu. Její vůni, rituál přípravy a pak ten okamžik zastavení, kdy si ji člověk v klidu vychutná. A taky nás baví obohacovat kladenskou kávovou kulturu. I proto jsme s vámi 25. ledna 2018 oslavili den irské kávy. Její správná příprava vyžaduje čas, prostor i speciální suroviny a propriety. Výborná výběrová káva, kvalitní whiskey, poctivá smetana a třtinový cukr – to je základ. K tomu je třeba mít i ty jediné správné skleničky, v nichž se irská káva servíruje. A konečně je potřeba trochu kavárenského umu a znalostí :-) Pan kavárník připravil během pár hodin hned 36 těchto noblesních drinků. Do Guinnessovy knihy rekordů (další irský "vynález") to sice asi není, ale do kroniky ŇAM ŇAM CAFE je to významný zápis! Díky, že jste přišli! A za krásné fotky děkujeme Pavle Sirůčkové.

Těch kopečků, těch dortíků, těch káv... kolik jich asi bylo za ty čtyři roky? Nejdůležitější ale je, že je vám u nás dobře, když si jen tak zajdete na kafe, když vás honí mlsná, když se stavíte s dětmi na zmrzku, když jdete na decku s kamarádkou anebo když se ve dvou zašijete do rohu k piánu a špitáte si. Tyhle všechny příběhy a zážitky jsme s vámi chtěli oslavit, protože jsme tu pro vás už čtyři roky. Díky, že jste tu s námi. Podívejte se na fotky, jak jsme si tu oslavu náramně užili. Atmosféru zachytil Jiří Hokův.

Hudbu máme v ŇAM ŇAM CAFE rádi. Nejlépe naživo! A tak jsme tu 10. června 2017 přivítali první koncert kapely FORTY-FIVE, kterou s námi pojí i to, že v ní hraje pan kavárník :-) Kapela vznikla na přelomu let 2016/2017 a její repertoár tvoří vlastní (anglické) texty a melodie, které skládá a zpívá Ivo Janda - a k tomu hraje na kytaru a foukací harmoniku. Frontmanem kapely je Jirka Kopecký, jehož doménou je kytara a mandolína. A za pianem sedí a zpívá pan kavárník Radek Březina. Další koncerty jsou na obzoru, sledujte Facebook ŇAM ŇAM CAFE. Za fotky děkujeme Petru Hammerbauer‎ovi (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).


 

 

Už poněkolikáté zavítali do naší kavárny přední čeští baristé – František Roháček a Jaroslav Slámečka. 16. března 2017 nás provedli světem irské kávy a jarních kávových drinků. Na originální irské kávě si pochutnáte málokde, většinou totiž dostanete levnější náhražku s průměrným alkoholem či dokonce kopcem šlehačky ve spreji. František a Jarda nám ovšem podrobně přiblížili tu pravou irskou kávu s kvalitní whiskey, perfektně připravenou kávou a skutečnou smetanou. A je to… úžasné pití. Ochutnali jsme i osvěžující drink s kávou a tonikem nebo čerstvým grapefruitovým džusem. Bylo to skvělé a děkujeme!


Jsme spolu už tři roky! A tak jsme si v sobotu 26. listopadu 2016 udělali společnou oslavu se vším, co máme rádi: s vámi – našimi milými hosty, s dobrou hudbou v podání pianisty Lukáše Dvořáka, s dobrotami i s lehce soutěžní zábavou v podobě ňamrozeninového kvízu. Vylosovaní vítězové zažijí minikurz přípravy kávy s panem kavárníkem a minikurz výroby zmrzliny s paní kavárníkovou. A klopy ňamrozeninových hostů zdobily naše oblíbené placky. Také se stává už tradicí, že narozeniny spojujeme s dobrým skutkem. Letos pomáháme malé Amálce z nedalekých Doks: upekli jsme narozeninový dort a celý jeho výtěžek věnujeme Amálce jako příspěvek na nákup vozíku. Fotky z oslavy jsou dílem Pavly Sirůčkové.

Všechny fotky jsou originál Ňam Ňam

Naše dobroty vám z monitoru nebo displeje nevypadnou… Tak nechte klikání a přijďte si odpočinout za námi do ŇAM ŇAM CAFE! :-) Těšíme se na vás!